جمعه ٣٠ شهريور ١٣٩٧

رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد. همچنین سفير مالي به نمايندگي از سفراي كشورهاي آفريقايي با تاكيد بر تقويت و تعميق روابط كشورهاي آفريقايي با جمهوري اسلامي ايران گفت: آفريقا به دنبال گسترش روابط و توسعه همكاري‌ها با ايران است و اميدواريم اين روابط هر چه سريع‌تر توسعه يابد.
منو اصلی
محصولات
انتشارخبرنامه الکترونیکی فرهنگی اجتماعی آدیس آبابا – اردیبهشت ماه 1392 شماره هشت – به زبان فارسی
قیمت : 0  ریال
 

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 72370
 بازدید امروز : 30
 کل بازدید : 200044
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1.2344
اخبار > شرکت در برنامه هنری سفارت ژاپن در اتیوپی


  چاپ        ارسال به دوست

شرکت در برنامه هنری سفارت ژاپن در اتیوپی

شرکت در برنامه هنری سفارت ژاپن در اتیوپی

بر اساس دعوت صورت گرفته از طرف سفارت ژاپن در اتیوپی ، آقای حیدری رایزن فرهنگی ایران در برنامه هنری این سفارتخانه شرکت کرد.  این مراسم با حضور برخی از سفرا و یا رایزنان فرهنگی کشورهای خارجی مقیم آدیس آبابا ، تعدادی از دانشجویان رشته های هنرو نیز ژاپنیهای مقیم اتیوپی در محل سالن "تاتر ملی آدیس آبابا"  برگزار گردید.

در ابتدای مراسم ، رئیس تاتر ملی اتیوپی در سخنانی همکاریهای هنری بین اتیوپی و ژاپن را روبه رشد توصیف کرد.  سپس آقای "شینیچی سایدا،سفیرکشور ژاپن در اتیوپی" ضمن تشکر از کلیه مدعوین، از وزارت فرهنگ و توریسم اتیوپی نیز قدردانی کرد و گفت:  " از آنجائیکه تبادلات فرهنگی و هنری ما و اتیوپی بر اساس موافقتنامه فرهنگی بین دو کشور پیش می رود بدین جهت از وزارت فرهنگ و توریسم اتیوپی  درخواست کردیم تا یک گروه موسیقی سنتی اتیوپیائی نیز در این رویداد هنری ما را همراهی کند."

در ادامه برنامه ، آقای " آندرا کروچ، تهیه کننده اتیوپیائی" توضیحاتی در باره گروه موسیقی ژاپنی "هیونس" ارائه کرد و سپس افراد این گروه را به تماشاچیان معرفی کرد.

گروه 14 نفره موسیقی سنتی ژاپن به نام "heavenese"، با اجراهای ترکیبی از موسیقی سنتی ژاپنی وموسیقی غربی ، تاکنون در فستیوال های بین المللی متعددی شرکت کرده و توانسته اند جوایزی را نیز کسب کنند.

در اجرای برخی از قطعات این گروه ، موسیقی دانان و نوازندگان سنتی اتیوپی نیز همکاری داشتند.

در حاشیه مراسم ، آقای حیدری با  سفیرکشور ژاپن در اتیوپی ، دیدار و گفتگو داشت و مراتب  تشکر سفیر ایران را به وی ابلاغ نمود.

متقابلا وی نیز ضمن تشکراز حضور رایزن فرهنگی سفارت ایران ، از شکوه برخی شهرهای تاریخی ایران نظیر اصفهان و یزد تمجید کرد.


١٥:٤٢ - 1396/09/21    /    شماره : ٦٩٣٥٠١    /    تعداد نمایش : ١١٧رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد. همچنین سفير مالي به نمايندگي از سفراي كشورهاي آفريقايي با تاكيد بر تقويت و تعميق روابط كشورهاي آفريقايي با جمهوري اسلامي ايران گفت: آفريقا به دنبال گسترش روابط و توسعه همكاري‌ها با ايران است و اميدواريم اين روابط هر چه سريع‌تر توسعه يابد.