پنج شنبه ٢٢ آذر ١٣٩٧

رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد.
منو اصلی
محصولات
انتشارخبرنامه الکترونیکی فرهنگی اجتماعی آدیس آبابا – اردیبهشت ماه 1392 شماره هشت – به زبان فارسی
قیمت : 0  ریال
 

 

ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 73995
 بازدید امروز : 21
 کل بازدید : 207621
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 1.5624
اخبار > برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مربیان قرآنی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مربیان قرآنی

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مربیان قرآنی

به همت رایزنی فرهنگی سفارت ایران در اتیوپی ، کارگاه آموزشی برای فراگیران و معلمان مدارس قرآنی ، در محل رایزنی فرهنگی برگزار گردید.

در جهت افزایش دانش فراگیران و مربیان مدارس قرآنی ، سه استاد اتیوپیائی متبحر در علوم قرآنی به نامهای "شیخ عمر حسن"،  "شیخ محمد طاهر"  و  " شیخ محمد علی یوسف" ، شیوه های صحیح قرائت، حفظ و تفسیر قرآن کریم را به حضار آموزش دادند.

در مراسم افتتاحیه این کارگاه آموزشی، پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط قاری اتیوپیائی، آقای حیدری در بخشی از سخنانش ضمن تشکر از کلیه حضار که دعوت رایزنی فرهنگی ایران را قبول کردند، چنین گفت:

" همانگونه که مشاهده می کنید در دنیای کنونی ، افراد به ظاهر مسلمان افراطی بر اثر کج اندیشی و درک ناصواب از آیات قرآنی ، چه جنایاتی علیه بشریت مرتکب می شوند و در اینجا نقش برجسته معلمان مدارس قرآنی در تربیت و آشناسازی نسل جوان اتیوپی با الفاظ ومفاهیم قرآن به شکل اصیل و صحیح آن مشخص می گردد . برای اینکه بهتر و بیشتر قدر فعالیت معنوی خود را بدانید برخی از فوائد تلاوت، حفظ ، فهم و تفسیر مفاهیم قرآنی را که از متن قرآن ویا احادیث نبوی(ص) استخراج شده، بیان می کنم".

سپس آقای " شیخ محمد المبارک، رئیس دادگاههای شریعت اتیوپی"  ضمن تشکر فراوان از رایزنی فرهنگی سفارت ایران به جهت برپائی این کارگاه آموزشی چنین گفت:

"این اجتماع فرخنده، به سبب فهم بهتر مفاهیم قرآنی و اشاعه آن صورت گرفته است و با قاطعیت می گویم که اهتمام و تلاش رایزنی فرهنگی ایران درباره احیاء علوم قرآنی، فقط در راستای نصرت حق و اعتلای کلمه الله و تشدید صفوف مسلمین است . پس لازم است تا قدراین فرصت را بدانید و در مسیر تعلیم و تدریس قرآن به شکل درست آن بین نوجوانان اتیوپیائی تلاش مضاعف داشته باشید"

وی پس از قرائت یک حدیث از امام حسن مجتبی (ع) در خصوص متعلمین قرآنی ، ادامه داد:

" بایستی مسلمین در تفسیرصحیح و درست آیات قرآنی ، به کلام رسول الله(ص) و کلمات ائمه اطهار(ع) مراجعه کنند تا از گرفتار شدن در ورطه کج فهمی و یا تفسیر به رای، رهائی یابند وحقیقتا متخلق به اخلاق قرآنی گردند."


١١:٤٩ - 1396/09/21    /    شماره : ٦٩٣٤٦٦    /    تعداد نمایش : ١١٤رييس‌جمهور پايه و اساس دوستي ملت ايران با ملت آفريقا را دوستي فرهنگي، تاريخي و انساني توصيف كرد و گفت: اين دوستي هيچ‌گاه سست و ضعيف نخواهد شد.